Nasıl Kaydolurum

Özel eğitim alması önerilen bireylerin kurumumuzda alacakları eğitimin ücretleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanır.Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından verilecek olan  Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporunda özel eğitim alması önerilmesi durumunda kurumumuzda çocuğunuzun engeline yönelik olarak ayda 8 Seans Bireysel ve 4 Seans Grup eğitimini hiçbir ücret ödemeden alabilirsiniz.

Eğer siz de çocuğunuzun zihinsel yetersizlik, otizm, işitme engeli, bedensel engel, öğrenme güçlüğü, konuşma bozukluğu, gecikmiş konuşma, hiperaktivite ve dikkat eksikliği gibi alanlardan birinde özel eğitim hizmetinden yararlanması gerektiğine inanıyorsanız kurumumuza aşağıda belirtilen evraklarla başvurabilirsiniz.

Kurumumuza Başvuru İçin Gerekli Evraklar

  1. Bireyin Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  2. Anne ve Babanın Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  3. Bireyin 12 Adet Fotoğrafı
  4. Varsa bireye ait Sağlık Kurulu Raporu
  5. Varsa bireyin daha önce alınmış Özel Eğitim Değerlendirme Kurul Raporu
  6. Okul çağında olan bireylerin okullarından alınacak öğrenci belgesi

Özel Eğitim Değerlendirme Kurul Raporları her bireyin ikamet adresine göre bağlı bulunduğu İl ve İlçenin Rehberlik Araştırma Merkezleri tarafından düzenlenir.

Rehberlik Araştırma Merkezlerine başvuru yapılmadan önce Hastanede bireyin muayenesinin yapılarak Sağlık Kurulu Raporu alınması gerekir.

Sağlık Kurulu Raporu düzenlenen bireyin Rehberlik Araştırma Merkezinden inceleme yapılmak üzere randevusu alınır.

Yukarıda belirtilen raporların alınması sürecinde randevuların alınması işlem takibi konularında kurumumuzun rapor işlemleri sorumlusu siz değerli velilerimizin daima yanında olarak gerekli desteği sağlayacaktır.